YOORA STUDIO používa na výrobu iba prírodné, ekologické a certifikované materiály, akými sú:

 

BIO (ORGANICKÝ) HODVÁB 

 Výberový hodváb spracovaný ekologickým spôsobom, bez použitia chemických látok škodlivých k prostrediu. Taktiež samotná výroba textílie je prísne kontrolovaná a podlieha férovým a etickým štandardom pre pracovníkov.
Bio hodváb má hypoalergénne vlastnosti, šetrné voči pokožke. 
Materiál je príjemný na dotyk, v chladnom prostredí zahrieva a v horúcom príjemne chladí. 


 

MIERUMILOVNÝ HODVÁB
       Mierumilovný hodváb je výsledkom špeciálneho postupu výroby, založenej na princípe etického spracovania hodvábnych zámotkov – kokónov. Húsenica Priadky morušovej (Bombyx mori) dokončí svoju premenu v bielo-žltého motýľa a opustí kokón, a až po tomto procese sa prázdne zámotky pozbierajú a putujú na ďalšie spracovanie, kde sa z každého zvlášť odvinie 800-1000 m hodvábneho vlákna.BIO (ORGANICKÁ) BAVLNA

 Bio bavlna sa od klasickej, bežne predajnej bavlnenej textílie, líši spôsobom pestovania a spracovania rastliny. 
Pri pestovaní a výrobe 100% certifikovanej bio bavlny, nie sú použité toxické látky, ako chemické pesticídy či hnojivá, taktiež spracovaná textília nie je farbená škodlivými farbivami, a preto je výroba šetrná k človeku, aj k životnému prostrediu.
Nite, z ktorých sú vytvorené všetky čipky v tejto kolekcii, ako aj nite použité na zošitie jednotlivých dielov, sú vyrábané práve z  takto certifikovanej bio bavlny.


  

BAMBUSOVÁ VISKÓZA

    Materiál vyrobený z bambusových vlákien pod prísnymi ekologickými kritériami (OEKO TEX- 100), je zbavený zložiek, ktoré by mohli mať negatívny vplyv na ľudský organizmus, a tak zapríčiniť škodlivé alergické reakcie.
Z bambusového saténu je vyrobený podšívkový materiál. Je ľahký, priedušný a umožňuje pokožke dýchať, na rozdiel od bežných  polyesterových, či acetátových podšívok.

PINATEX

Tento špecifický materiál je vytvorený z vlákien získaných z ananásových listov. Listy sú vyradené pri zbieraní ananásu, tým pádom nie je potrebný ďalší aditívny materiál na výrobu.
Topánky použité na editoriálové fotenie kolekcie Serendipity sú vytvorené z piñatexu.

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Pinterest Icon

Bratislava, Slovakia | info@yoorastudio.com | +421 918 230 878

© 2019 YOORA STUDIO