top of page

YOORA STUDIO používa na výrobu  prírodné, ekologické a certifikované materiály, akými sú:

 

 

 

BIO (ORGANICKÝ) HODVÁB 

 Výberový hodváb spracovaný ekologickým spôsobom, bez použitia chemických látok škodlivých k prostrediu. Taktiež samotná výroba textílie je prísne kontrolovaná a podlieha férovým a etickým štandardom pre pracovníkov.
Bio hodváb má hypoalergénne vlastnosti, šetrné voči pokožke. 
Materiál je príjemný na dotyk, v chladnom prostredí zahrieva a v horúcom príjemne chladí. 


 

MIERUMILOVNÝ HODVÁB
       Mierumilovný hodváb je výsledkom špeciálneho postupu výroby, založenej na princípe etického spracovania hodvábnych zámotkov – kokónov. Húsenica Priadky morušovej (Bombyx mori) dokončí svoju premenu v bielo-žltého motýľa a opustí kokón, a až po tomto procese sa prázdne zámotky pozbierajú a putujú na ďalšie spracovanie, kde sa z každého zvlášť odvinie 800-1000 m hodvábneho vlákna.BIO (ORGANICKÁ) BAVLNA

 Bio bavlna sa od klasickej, bežne predajnej bavlnenej textílie, líši spôsobom pestovania a spracovania rastliny. 
Pri pestovaní a výrobe 100% certifikovanej bio bavlny, nie sú použité toxické látky, ako chemické pesticídy či hnojivá, taktiež spracovaná textília nie je farbená škodlivými farbivami, a preto je výroba šetrná k človeku, aj k životnému prostrediu.
Nite, z ktorých sú vytvorené všetky čipky v tejto kolekcii, ako aj nite použité na zošitie jednotlivých dielov, sú vyrábané práve z  takto certifikovanej bio bavlny.

BAMBUSOVÁ VISKÓZA

    Materiál vyrobený z bambusových vlákien pod prísnymi ekologickými kritériami (OEKO TEX- 100), je zbavený zložiek, ktoré by mohli mať negatívny vplyv na ľudský organizmus, a tak zapríčiniť škodlivé alergické reakcie.
Z bambusového saténu je vyrobený podšívkový materiál. Je ľahký, priedušný a umožňuje pokožke dýchať, na rozdiel od bežných  polyesterových, či acetátových podšívok.

PINATEX

Tento špecifický materiál je vytvorený z vlákien získaných z ananásových listov. Listy sú vyradené pri zbieraní ananásu, tým pádom nie je potrebný ďalší aditívny materiál na výrobu.
Topánky použité na editoriálové fotenie kolekcie Serendipity sú vytvorené z piñatexu.

LYOCELL

Alebo aj Tencel, je viskózové vlákno vyrábané chemickým procesom  zo stromov eukalyptu.

Lyocell je hypoalergénny, 100 % rozložiteňý, priedušný a antibakteriálny. Taktiež veľmi dobre absorbuje pot a je príjemný na pokožku.

ECO-VERO

Vlákna LENZING™ ECOVERO™  sú vyrobené z celulózy pochádzajúcej z obnoviteľných lesov z ekologického, udržateľného hospodárstva.

ĽAN

Špeciálnymi technologickými postupmi sa zo stoniek ľanu získavajú ľanové vlákna. Nepoužívajú sa chemické úpravy. Pri pestovaní ľanu sa tiež nevyužívajú  žiadne pesticídy ani hnojivá.

Má vynikajúce vlastnosti, ako je napríklad absorbovanie vlhkosti. Ľan je ľahký, vzdušný a príjemne chladí.

IMG-5089.JPG
bottom of page